Aziz Yıldırım İstanbul’da

Aziz Yıldırım İstanbul’da

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı taşıyan uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na indi.

futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri Yıldırım’ı karşılamak için Sabih Gökçen Havalimanı’nda bulunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda toplanan kalabalık arasında İstanbul’daki taraftarlarımızın yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışındaki derneklerimizin organizasyonuyla İstanbul’a gelen taraftarlarımız, şubelerimizden yönetici ve sporcularımız, kulüp çalışanlarımız yer alıyor. Başkan Yıldırım’ı karşılamak için 200’den fazla otobüsün şehirlerarası yollardan havalimanına doğru hareket halinde olduğu bilgisi ulaşıyor. Öte yandan stattan giden yöneticilerimiz ve Can Bartu Tesisleri’ndeki antrenmanını tamamlayan Profesyonel Futbol Takımız da havalimanına ulaştı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki binlerce kişilik kalabalığın içinde sadece Fenerbahçeli taraftarlar değil, diğer kulüp taraftarları da bulunuyor.

Havalimanının genel havacılık bölümündeki CIP girişi önündeki bölümde toplanan taraftarlarımız, açtıkları pankartlar, meşaleler ve tezahüratlarla Başkanımız Aziz Yıldırım’ı bekliyor.

Öte yandan Başkanımız Aziz Yıldırım’ı taşıyan uçağın saat 21.20 sularından Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapması bekleniyor.

Bu esnada FB TV mikrofonunlarına konuşan Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu ile Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün,  önemli açıklamalarda bulundu.

Mahmut Uslu“Yeniden ve adil yargılanacağımıza halen inanıyorum”

Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu, “Başkanımız 1 yıl hapis yattı ve 1,5 senedir Yargıtay kararı beklendi. Çok büyük yanlışlıklar yapıldığını sayın başbakanımız da söyledi. 2 senelik ceza daha söz konusu. Ben inanıyorum ve hukuk mücadelesini de vereceğiz. Adil yargılama olursa da müteşekkir kalırız. Umarım çıkarır, hükümetimiz. Çıkarmazsa da yapacak bir şey yok. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kulüp olarak karşılama organizasyonu yapmadık. Burada on binler kendi aralarında organize olmuş, Bağdat Caddesi’nde 50 bin 100 bin kişi bekliyor. Bu sevgidir. Bu hizmetin karşılığıdır. Kalben beraat etti Aziz Yıldırım, diğer karşı insanların yüzde 95’i de buna inanıyor. Vicdanlarda bu affedildi. Tertemiz duygularla insanlar liderine sahip çıkıyor. İnşallah kendi aramızda çalışmalara devam ederiz. Yönetim kurulu toplantısını da salıya ertelemiştik. Ben halen Aziz Yıldırım’ın içeri girmeyeceği ve adil yargılanacağına inanıyorum. Bu insanlar da buna inandığı ve güvendiği için geliyorlar. Onun için gelmez diyenleri de ben Allah’a havale ediyorum.

O ilk günlerde çalışan arkadaşlara Fenerbahçeliler teşekkür etmeli. Başkanları hapse girdi bir tokat yediler, UEFA’ya gidemediler, Fenerbahçe 300 milyar TL zarara girdi, maddi manevi zarara uğradı takım. O gün yönetimdekiler ve taraftarın sahiplenmesi ile bu yük atlatıldı. Bizim taraftarımız cop yedi, gaz yedi ama yılmadı. Her zaman başkanı ve Fenerbahçe’nin arkasında oldular. İçeride sadece başkanımız değil diğer yöneticilerimiz de vardı. inşallah bu kötü günler geride kalır. Biz bir spor kulübüyüz ve siyasetin burada olmaması gerektiğini de ispat ettik.  Manevi olarak insanların birbirine bağlı olduğu bir kulübüz. Spor kulübüyüz ve başarılı olmak istiyoruz, bunu da başarıyoruz.

Türk futbolu ve Türk sporuna katkılarını sayamam Aziz Yıldırım’ın. Fenerbahçe belediye ve devlet kurum harici yüzde 55 sporcu vermiş olimpiyatlara. Milli takımlarda altyapı seviyesinde 9 branşta yüzde 38 milli takımlara oyuncu gönderiyor, iki bin küsür oyuncusu var. En öndeki futbol takımımız ama buzdağını altı var. Buna rağmen Aziz Yıldırım ve yönetim taraftarla ayakta kaldı. Son 10 yıdaki tesisleri de anlatmaya gerek yok. Spora kaynak getiren yayın ihalesinde yüzde 40 olan verginin yüzde 15’e inmesini sağladı. Spora katkısı olmadı deyen spor adamını Allah çarpar ve şuanda da bazılarını çarpacak. Yapılan hizmetler unutuluyor. Kulüpler Birliği başkanı olduğunda da sonrasında da büyük hizmetleri oldu.

Tapelerle ve saçma nedenlerle çeteye soktular. Biz adalete inanmazsak neye inanacağız? Yapay adalete, paralel adalete inanmıyoruz. Aziz Yıldırım af falan istemiyor. Gerekirse yatarım diyor. Sayın Başbakan’ın yeniden yargılama konusunda verdiği söz üzerine inşallah bizi de alacaklar. Bu yargılanma açılacak. Biz Fenerbahçe’nin suçsuz olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Mithat Yenigün: “Büyük bir aileyiz”
Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün de, “Son günlerde yaşanılan gelişmeler yakından takip ediliyor. Geçen haftaki açıklanan karardan sonra Başkanımız yurda dönüş kararı aldı.Tabii bu 2-3 yıllık bir mücadele. Başkanımız ve arkadaşlarımız 1’er yıl yattı. Başkanımızın dediği gibi henüz yargı adımları var ama en kötüsüne hazırlanıyoruz. 2-3 yıldır bir yargı süreci yaşanıyor. Bugün buraya Başkanımızı karşılamaya geldik. Çok sayıda taraftarımız farklı yerlerden geldiler. Bizim büyük bir asile olduğumuz yürekli ve omurgalı olduğumuz her halimizden belli. Başkanımıza şimdiden “hoş geldin” diyorum. Bu sevgi gönüllük esasına dayanıyor. Bu sevgi yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Herkese teşekkür ediyoruz. Biz böyle daha büyüyeceğimize ve daha da güçleneceğimize inanıyorum” dedi.

Dev Karşılamadan Fotoğraflar

2014-01-21_h1

 

Behip8nCUAEKiED

BehdVA5IQAAM768

BehhH4fIgAEmy8f

BehfAqzIEAANP4o


Kategoriler
Popüler Konular