Aziz Yıldırım, AYM’ye başvuruyor!

Aziz Yıldırım, AYM’ye başvuruyor!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurup “Şike davasının Ceza Genel Kurulu’na taşınmasını” isteyen Başkan Aziz Yıldırım’ın avukatları “Adil yargılanmadıkları” gerekçesiyle bir kaç gün içinde Anayasa Mahkemesi’ne başvuruyor

Yeniden yargılanma tartışmaları ülke gündemine otururken, Fenerbahçe şike davasında hakkını aramak için atak üstüne atak yapıyor!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunarak şike davasının Ceza Genel Kurulu’na taşınmasını isteyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatları şimdi de adil yagılanmadıkları gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvuruyor. Aziz Yıldırım’ın avukatları önümüzdeki haftanın başında 10 sayfalık bir dilekçe ile Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunacak.

Eğer Fenerbahçe’nin bu başvurusu kabul edelirse şike davasında yeni bir süreç başlamış olacak.

TÜM ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Açıklamalarda bulunan Köksal Bayraktar Hukuk Bürosu avukatları, “Adil yagılama için Anayasa Mahkemesi’ne yapacağımız başvuru metni çalışmalarını tamamladık. 10 sayfalık bir dilekçe hazırladık. Böyle bir başvurunun belli bir formatı var. Teknik bir konu” açıklamasını yaptı.

KOMİSYONUN CEVABI BEKLENECEK
Tüm bu gelişmeler ışığında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Bu iş daha bitmedi” söylemlerinin de bir altyapısı olduğu, hukuksal bir çalışmanın ürünü olduğu da ortaya çıkmış oldu. Şimdi Anayasa Mahkemesi Alt Komisyonu’nun başvuruyu kabul edip etmeyeceği beklenecek.

 

Kaynak:Takvim


Kategoriler
Popüler Konular