Aysal ile Özdemir canlı yayında kapıştı

Aysal ile Özdemir canlı yayında kapıştı

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Galatasaray Başkanı Ünal Aysal canlı yayında karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Mehmet Ali Birand’ın sunduğu Kanal D Ana Haber Bülteni’nde canlı yayın konuğu oldu.

Nihat Özdemir ve Ünal Aysal canlı yayında, hafta sonu oynanan derbi öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

“YAŞANAN OLAYLARDAN DOLAYI ÜZÜNTÜLÜYÜZ”

İlk olarak söz alan Nihat Özdemir “Dışarda istemediğimiz olaylar oldu. Fenerbahçe Kulübü her zamanki gibi olayları durdurmaya çalıştı. Büyük üzüntü duymaktayız. Çarşamba günü çok önemli bir final oynayacağız. Aklımız o maçta. Ancak yaşanan olaylar nedeniyle çok üzüntülüyüz” dedi.

Polisin müdahalesiyle ilgili soruya Özdemir, “Biber gazının kullanılması hoş bir şey değil. Maç sonunda Fenerbahçe taraftarının yaşadığı üzüntüyü düşünebilirdik. Polis arkadaşlarımız daha sevecen olabilirdi” diye konuştu.

“FENERBAHÇE, GALATASARAY’DAN DAHA ÇOK PUAN TOPLADI”

Şampiyonlukla hakkında Nihat Özdemir, “Galatasaray şampiyon oldu. Biz de olabilirdik. Süper Final’de Fenerbahçe Galatasaray’dan daha çok puan topladı. Ancak Galatasaray şampiyon oldu. Şampiyonluğu hak ettiler. Onları tebrik ediyoruz. Olaylar hepimizi derinden üzdü. Şampiyon biz de olsak, bu olaylar yaşansa aynı üzüntüyü duyacaktık” açıklamasını yaptı.

AYSAL: “F.BAHÇE YÖNETİMİ’NİN DE HASSAS OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Daha sonra söz alan Ünal Aysal, “Samimi olarak söyleyeyim, bu olayları hiç birimiz arzu etmiyoruz. Yöneticiler de bunları önlemeye çalışıyorlar. Fenerbahçe yönetiminin de bu konuda hassas davrandığını biliyorum. Dünden beri yaşanan olaylarda Fenerbahçe yönetimini dışarıda tutmaya çalıştım. Ama bu hareket belki de önlenebilirdi. Taraftarın takıma katkısı bazen ters etki yapıyor. İnşallah tekrarı olmaz” dedi.

“G.SARAY TARAFTARINI KONTROL EDEMEZDİK”

‘Karanlıkta kupa almak tahrik olmadı mı?’ şeklindeki soruya Aysal, “Her şeye rağmen sahanın kupada alınması, çok daha büyük çatışmaları önledi. Bu sefer biz Galatasaray taraftarını kontrol edemezdik. Eğer kuralları ihlal eder veya esnekliler yaratırsak, çatışmalar ortaya çıkar. Kupanın sahada alınması bir spor kuralı, gelenektir. Galatasaray doğal hakkını talep etmiştir” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE DE KUPAYI SAHADA ALMAK İSTERDİ”

Başbakan’ın Galatasaray’ın kupayı Kadıköy’de almasına yardımcı olmasıyla ilgili olarak Ünal Aysal, “Olayın Başbakan’a intikal edeceğini tahmin etmezdim. Şampiyon Fenerbahçe olsa, onlar da kupayı almak için aynı şeyi yapardı. Kulüpler aralarında saygı eksikliği yapmamalı. Fenerbahçe daima kupalarını sahada almıştır” diyen Aysal, “Galatasaray’ın herhangi bir kurum, zümre, partiyle ilişkisi yoktur. Kendi sorunlarını çözmeye çalışır” şeklinde konuştu.

NİHAT ÖZDEMİR’DEN ÜNAL AYSAL’A...

‘Olaylarla ilgili Aziz Yıldırım’la konuştunuz mu?” şeklinde soruya cevap veren Nihat Özdemir, Bu konuyu Aziz Yıldırım ile henüz konuşamadım. Evvela Ünal Aysal’a bazı cevaplar vermek istiyorum. Önce olayın son 1 haftasını anlatmak istiyorum. Ben, Sayın ali koç ve Cihan Kamer TFF’yi ziyaret ettik. Ufuk Bey bizi gördü ve dedi ki ‘Biz kupayı Kadıköy’de vermek istemiyoruz. Zaten bu yüzden de bu maçı cumartesi gününe koyduk. Böylece kupayı herkes kendi sahasında pazar günü kutlasın’ dedi. Ben de ‘Yönetim kurulumuza bu konuyu götürelim’ dedim. Ali Dürüst ve Ünal Aysal ile görüştük. Onlar da “kupa törenine lüzum olmasın. Bir gün sonra alalım” gibisinden sözler söylediler” dedi.

“GALATASARAY’I FATİH TERİM Mİ İDARE EDİYOR?”

Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Sonra Ufuk Özertem’i aradım ve ‘Kupayı bir gün sonra kazanan takım kendi sahasında alsın’ dedik. Bir gün sonra bu karar alınmışken sayın Ünal Aysal ‘Biz kupanın maçtan sonra verilmesini istiyoruz’ dedi. Sayın Yıldırım Demirören’e, Sayın Ünal Aysal, “Bu kupayı soyunma odasında da alsak olur’ dedi. Maç sonu soyunma odasına geldiğimizde kupa ve madalyalar oradaydı. Galatasaay yönetimi bu kupanın orada alınmasını istedi ancak Fatih Terim buna itiraz etti ve bu kupa verilmedi. Galatasaray’ı Ünal Aysal mı idare ediyor, yoksa Fatih Terim mi? Galatasaray yönetiminden hep ikilem dolu açıklamalar çıkmış ve Fenerbahçe seyircisi hep gerilmiştir. Bu olaylarda Fenerbahçe seyircisi kadar, Galatasaray başkanı ve başkanvekillerinin açıklamalarının büyük payı olmuştur.”

KADIKÖY’DE IŞIKLAR NEDEN SÖNDÜ?

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, ışıklarının söndürülmesiyle ilgili olarak ise “Stadı en son ben ve yönetici Mithat Yenigün terk ettik. Valiyi uğurlayıp odaları kontrol ettikten sonra stadı terk ettik. Stad boşalsın diye ışıkları söndürdük. Aydınlıkta kupayı aldılar ve inanılmaz derecede tahrik dolu hareketler yaptıklar. Yekta, iki metrelik bayrağı sahanın ortasına dikmek istedi, ancak TFF yetkilileri ve güvenlik görevlileri engel oldu” açıklamasını yaptı.

ÖZDEMİR: “GALATASARAY’I AFFETMEYECEĞİM”

Özdemir son olarak, “Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutluyorum ancak bu sevinçlerini asla affetmeyeceğim. Ayrıca sizin 32. Gün programında bir sözünüz oldu “Bu final kanlı mı olacak, kansız mı?” ve Sayın Birand siz de burada taraftarı gerdiniz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu açıklamanın üzerine Mehmet Ali Birand, Nihat Özdemir’e “Burada hata yaptığımı kabul ediyorum. Haklısınız. Daha dikkatli olacağım. Evet o başlık gereksizmiş” diyerek cevap verdi.

AYSAL: “ÖZDEMİR’İN SÖZLERİNİ TEESÜFLE KARŞILIYORUM”

Programında sonunda Ünal Aysal, Nihat Özdemir’in açıklamalarını değerlendirere, “Sayın Başkan oldukça zor bir dönemden sonra hayal dolu sözler söylüyorlar. Evet bu telefon görüşmesi oldu. Telefondaki teklifi enteresan bulup; yönetim kuruluna götüreceğimi söyledim. Sonra bu kararı, Fatih Terim değil, yönetim kurulu olarak biz aldık. Bu yüzden de Federasyon kupayı stada getirdi. Bu kupayı Fenerbahçe’nin alacağına inanan büyük bir zümre vardı. Sayın Özdemir’in, yönetimimizde kaos yaratmak isteyen sözlerini teessüfle karşılıyorum” dedi.


Kategoriler
Popüler Konular