Aykut Kocaman: “Türkiye’de antrenör takımı yaratılamaz”

Aykut Kocaman: “Türkiye’de antrenör takımı yaratılamaz”

25 11 aykut kocaman 260x130 Aykut Kocaman: Türkiyede antrenör takımı yaratılamaz  Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yaratmaya çalıştığı antrenör takımının Türkiye şartlarında yaratılmasının çok zor olduğunu söyledi.

Spor Toto Süper Lig’de Gençlerbirliği’ni sahasında 4-1 mağlup eden Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada Türkiye’de antrenör takımı oluşturmanın zor olduğunu söyledi.

Türk futbolunda gördüğü bir sıkıntıyı anlatmak için antrenör takımı olgusunu ortaya attığını belirten Kocaman “Ben ülkemizde futbolun yönetilmesinde gördüğüm bir sorunu anlattım. Fenerbahçe antrenör takımı olmadı. Olmayacak da. Bu sadece Fenerbahçe için değil tüm Türk takımları için geçerli. Türkiye gibi bir ülkede antrenör takımı yaratmak çok zor” dedi.

Karşılaşma hakkındaki düşüncelerini de aktaran başarılı teknik adam “Maçtan önce iyi organize olan ve hızlı bir takıma karşı zor bir maç yapacağımızı biliyorduk. Bunun ne kadar doğru olduğunu da maç içinde gördük. Ancak ilk yarının son dakikasında gelen beraberlik golü bizi oyuna bağladı. İkinci yarıda da baskıyı biraz daha arttırdık ve sonuca gittik” şeklinde konuştu.

Kadrosunun iki kulvarda mücadele edebilecek güçte olduğunu da söyleyen Kocaman “Oldukça geniş bir kadroya sahibim. Ancak şimdilik fazla rotasyon yapmadan oynatıyorum. Çünkü oyuncuların birbirine alışması gerekiyor. Şu anda çok iyi olduğumuzu söyleyemem. Takımımın özellikle ligin ikinci yarısında üzerine biraz daha koyması gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.


Kategoriler
Popüler Konular