Aykut Kocaman: “Düşündüğümüz gibi oyuna başlayamadık”

Aykut Kocaman: “Düşündüğümüz gibi oyuna başlayamadık”

aykutkocaman3 260x146 Aykut Kocaman: “Düşündüğümüz gibi oyuna başlayamadık”Aykut Kocaman, düşündükleri gibi oyuna başlayamadıklarını belirterek, “Kupada iki deplasman oynayıp kazanarak, biraz daha yukarıya çıkıyor gibiydik. Bütün maç boyu ve ilk yarıda Elazığspor’un bulduğu iki şutun da gol olması her şeyi değiştirdi. Düşündüğümüz gibi oyuna başlayamadık” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, “Şaka gibi bir maçtı bizim adımıza. Bir gün önce ve bugün devam eden güzelliklerle, rakiplerin kayıpları vardı. Kupada iki deplasman oynayıp kazanarak, biraz daha yukarıya çıkıyor gibiydik. Kağıt üzerinde her şey normalleşmeye gidecek gibiyken tam tersi oldu. Bütün maç boyu ve ilk yarıda Elazığspor’un bulduğu iki şutun da gol olması her şeyi değiştirdi. Düşündüğümüz gibi oyuna başlayamadık. İki golü yiyince de değil, ikinci yarıda oyuna başladık. Gol yedikten sonra o reaksiyonu veremedik. İkinci yarıda maçı çevirmek kolay değildi, bu enerjiyi sarf etti oyuncular. İkinci yarıda mücadele, uzun top, sprintlerle, onlarca şut ve pozisyon, 2-2’lik Fenerbahçe camiasını ve kimseyi tatmin etmeyen bir skor ortaya çıktı” diye konuştu.

İkinci yarıda ortaya konan reaksiyonun doğru olduğunun altını çizen Aykut Hoca, “Her olayı bir yere bağlamak doğru ve kolay olmayabilir. Bizim ve oyuncularımızın düşünceleri aynıydı ama kimi zaman ’nasılsa kazanırız duygusu’ öne geçiyor. Bu daha ön plana çıktı bugün. Bursa’yı geriden gelip yenince bu duygu öne çıkmış olabilir. Tüm olayı bir nedene bağlayamayız, futbol böyle bir oyun. İnsanların her zaman düşünceleri yaşadıkları aynı olmuyor. 2-0’dan sonra reaksiyon ikinci yarıdaki reaksiyon doğru reaksiyondu. Çok çok üzgünüz tabii ki” açıklamasında bulundu.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman transferle ilgili soruya ise, “Gelişen bir şey yok, bu işle ilgilenenler aynı şekilde ilgileniyorlar” şeklinde cevap verdi.

Aykut Kocaman, sezon sonuna kadar belli puan kayıplarının yaşanacağını söyleyerek, “Sezon sonuna kadar puan kayıplar yoğun bir şekilde olacaktır. Şampiyonluğu isteyen takımlar belli bir dönemde vites büyütecektir. Bütün takımların puan kayıpları olacaktır. Zaten bu yıl Anadolu takımları da doğru transferler yapıp, doğru oyunla beraber güçlendiler. Aradaki büyük fark yok. Her takım için puan kayıpları olacaktır” ifadelerini kullandı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, “Tekrar göreve dönme sürecinde futbolcuların mı özverisi, yönetimin mi özverisi yüksekti. Bir pişmanlık var mı?” şeklindeki soruya ise şu cevabı verdi:
Ben bütün bunların hepsini sezon sonunda muhasebesini yapacağım. Ne olup bittiğini konuşacağım. Sezon sonunu güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu söyleyebilirim. Eğer bu maçı alsak ve kalan maçları da kazansak avantaj bizde olacaktır. Futbolcuların söz verdiği konusunda olumlu ya da olumsuz zaman inişler çıkışlar olacaktır. Bir olumsuz anlamda üzerlerine gitmek doğru değildir.”


Kategoriler
Popüler Konular