Avrupa Kulüpler Birliği’nden önemli karar

Avrupa Kulüpler Birliği’nden önemli karar

futboltransfer 154546158 260x126 Avrupa Kulüpler Birliğinden önemli kararTürkiye’den Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un üye olduğu Avrupa Kulüpler Birliği devrim niteliğinde bir karar imza attı.

Avrupa Kulüpler Birliği Europol’ün başllattığı bahis şikesi operasyonunun ardından Katar’da bir toplantı yaptı. 200 üyesi bulunanan Birlik, toplantının ardından yaptığı açıklamada adı şike ve ırkçılık olaylarına karışan kulüplerin üyelikten ihraç edilmesine karar verdi.

Avrupa Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Michele Centenaro, yaptığı açılamada “Sorumlulukları olan bir kurum olarak şike ve ırkçılık ile mücadele için daha sert yaptırımlarda bulunmak zorunda hissediyoruz” dedi.

FENERBAHÇE HARİÇ ÇÜNKÜ…

Uluslararası AP Haber Ajansına da konuşan Centenaro, bu kararın geçtiğimiz yıl şike davasından yargılanan Fenerbahçe’yi kapsamadığını söyledi. AP haberinde, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şike davası nedeniyle hapis yatmasına karşın Fenerbahçe Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aklandığını hatırlattı.

3 Temmuz’da başlatılan şike davası sürecinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yaklaşık 1 yıl tutuklu yargılanmış ve serbest bırakılmıştı. Mahkeme Aziz Yıldırım’a 6 yıl 3 ay hapis cezası vermişti. Dava süreci şu anda Yargıtay’da devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu ise “Şikesahaya yansımamıştır” kararıyla Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu tescil etmişti.

 

Kaynak:Hürriyet


Kategoriler
Popüler Konular