“Antrenmandan saatler evvel gelip engel dizdik”

“Antrenmandan saatler evvel gelip engel dizdik”

 

2012 08 07 nevinn446 260x173 Antrenmandan saatler evvel gelip engel dizdik Londra Olimpiyat Oyunları’nda 100 metre engelli finalinde koşarak bir ilke imza atan Nevin Yanıt ile antrenörü Cüneyt Yüksel NTV Spor’a konuştu. Yüksel, takım olamamanın zorluklarını değinirken, önemli açıklamalarda bulundu.

Milli atlet Nevin Yanıt, ilk kez bir Türk atletin yarıştığı kadınlar 100 metre engelli finalini 5. sırada tamamladı. Yarı finalde 12.58 ile Türkiye rekoru kıran Yanıt, finalde de aynı dereceyi koştu.

Nevin Yanıt ile antrenörü Cüneyt Yüksel, önemli açıklamalarda bulundu. Yüksel, kişisel olarak yorulduklarını belirtirken, takım oluşturmak istediklerinin altını çizdi.

“HİÇ KİMSEDEN KORKMUYORUM”
Kadınlar 100 metre engelli finalini 5. sırada tamamlayan Nevin Yanıt, “Olimpiyat benim için çok iyi geçti. Yarı finalden sonra 12.58′i görünce havalara uçtum. Kürsüye çıkmak isterdim, çok çabaladım. Dördüncü olsam daha çok üzülürdüm. Onlar kürsüye çıkıyor, siz dördüncü olarak kalıyorsunuz. Emeklerimin karşılığını aldığımı düşünüyorum. 12.59 hedefim var; iki kere 12.58 ile tekrarladım. Hiç kimseden korkmuyorum. Olimpiyat rekoru kırıldı ve ben onların arasındaydım. Türkiye’yi iyi temsil ettiğimi düşünüyorum” diye konuştu.

“12.40′LARI HEDEFLİYORUM”
“Dünya şampiyonasında yine ilk 8 arasında olmak istiyorum” diyen Nevin, “Antrenörümle henüz hedef konuşmadık. Dünya şampiyonasından önce Akdeniz oyunları var ve Mersin’de yapılacak. Kendi memleketim ve kendi adımın verildiği sahada koşacağım için ismimi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Mersin’e döndüğümde hedefimizi konuşacağız, dünya devlerinden biri olduğumu düşünüyorum. 12.50′liler değil, 12.40′lar hedefliyorum” ifadelerini kullandı.

Milli atletin ardından söz alan antrenör Cüneyt Yüksel, önemli açıklamalarda bulundu.

“BİZ ÇOK YORULDUK”
2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda hedeflerine ulaştıklarını belirten Yüksel, “Hedefimize ulaştık, 2008′ten sonra Londra’yı hedefledik. İçimizden geçen madalyaydı ama önümüze baktığımızda 3 ABD’li ve 1 Avustralyalı vardı. Atletizmin dünyadaki en önemli güçleri… Biz bu işi takım ruhuyla yapmalıyız, destek konusunda her şey sağlandı. Kişisel olarak çok yorulduk, takım oluşturmak istiyorum. Takım oluşturabilirsem dünya şampiyonasına gidebilirim, 2016′yı düşünürüm. Biz çok yorulduk… Antrenmandan saatler evvel gelip engel dizdik. Çevresel faktör olarak iyi bir ortamda antrenman yapmak için çok bekledik. Benim yanımda; yardımcım, danışmanım, doktorum yok… Yok, yok, yok… Nevin’in önündeki yarışı bitiren tüm atletlerin takımı var, ben Cüneyt Yüksel olarak bittim, yardıma ihtiyacım var. Bize yardım edilirse; Nevin, 2016′da neden altın madalya almasın?” diye konuştu.

Milli atlet ise konuyla ilgili olarak, “Buraya bir takım olarak gelebilseydik belki bıradan altın madalya ile ayrılabilirdim” ifadelerini kullandı.

 

 Kategoriler
Popüler Konular