Ankaraspor-Fenerbahçe U-14 maçında fairplay örneği

Ankaraspor-Fenerbahçe U-14 maçında fairplay örneği

ankaraspor fenerbahce 210x150 Ankaraspor Fenerbahçe U 14 maçında fairplay örneği Ankaraspor ekibi, Fenerbahçe 10 kişi kalınca bir oyuncusunu çıkardı.

Ankaraspor U-14 ile Fenerbahçe U-14 takımları arasında oynanan karşılaşmayı Fenerbahçe 3-2 kazanırken maça Ankaraspor’un Fair-playlik davranışı damgasını vurdu.

53. dakikada Fenerbahçeli oyuncumuz Batuhan Güleryüz’ün girdiği ikili mücadele sonucu burnunun kırılmasıyla oyuncu değiştirme hakkını tamamlamış olan Fenerbahçe, oyuna 1 kişi eksik devam etmek zorunda kaldı. Rakibinin 10 kişi kalarak oyuna devam etmesini adil bulmayan Ankaraspor U-14 takımı ve takım antrenörü Nuri Yakupoğlu, mavi-beyazlı ekipten 1 oyuncu çıkararak, oyuna Fenerbahçe gibi 10 kişi devam etti.

Ankaraspor’un bu Fair-playlik davranışı tribünleri dolduran oyuncu aileleri ve altyapı oyuncuları tarafından alkışla karşılandı. Fenerbahçe 59. dakikada Alparslan Demir’in golüyle sahadan 3-2 galip ayrılırken akıllarda; futbol sahalarında pek rastlanmayan fakat her daim görmek istenilen Ankaraspor’un bu güzel davranışı kaldı.


Kategoriler
Popüler Konular