Alisha Glass: “Herkesin ve her şeyin profesyonel olduğu bir camiadayım”

Alisha Glass: “Herkesin ve her şeyin profesyonel olduğu bir camiadayım”

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nın ABD’li milli oyuncusu Alisha Glass, Fenerbahçe Dergisi’nin Ocak sayısına konuştu.

Beyzbol, Amerikan futbolu, basketbol ve son dönemlerde voleybol ile de ses duyuran bir ülkenin yetiştirmiş olduğu en önemli sporcularından biri de; Alisha Glass. Türkiye’deki voleybolun kalitesi Glass için zirveye yürümede takip edeceği bir yol haritası adeta… Sezon başında Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımıza transfer olan Amerikalı yıldız Alisha Glass, camiamızı tercih etmesindeki nedenleri tek bir cümleyle: “Profesyonel bir kulüp olması benim önceliğim” şeklinde açıklarken, büyük bir ailenin ferdi olmaktan dolayı da duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:
“Biz Bir Aileyiz” organizasyonları, sporcuların birbirini tanıması adına çok önemli. Fenerbahçe’nin çok sayıda branşı ve yüzlerce sporcusu var ama aynı ortamda olmak çok daha güçlü kılar Fenerbahçe’yi…

Biz çok iyi bir takımız. Yerli ve yabancı oyuncular arasındaki harika iletişim sahaya da yansıyor. Aslında bizim başarımızdaki en önemli etken de bu diyebilirim. Teknik anlamda da çok iyi oyunculara sahibiz. Hem oyuncu anlamında hem de teknik ekip anlamında iyi bir kadroya sahibiz. Bu nedenle hedeflediğimiz kupaları almamamız için bir sebep yok.

Bence farklı kültürlere sahip insanların bir arada olması çok güzel ve özel. Bunu insan hayatını renklendiren bir şey olarak görüyorum. Takım arkadaşlarımızla kendi yöremize ait mutfakların servis edildiği restorantlara gidiyoruz ve çok keyif alıyoruz. Tabii burada söz konusu tek şey; yemek de değil. Mutfağın dışında, o kültürün sahip olduğu diğer özellikleri de yakından görmüş oluyoruz ve bu da bizim hayatımızı renklendiriyor.

Amerika’da voleybol; basketbol, beyzbol, Amerikan futbolu gibi sporların arkasında kalıyor, hatta voleybol dendiğinde genelde beach volley olarak algılanıyor. Türkiye’de bu durum tam tersi. Hem taraftarlar hem de medya çok ilgi gösteriyor.


Kategoriler
Popüler Konular