Ali Yıldırım’dan Hamit açıklaması

Ali Yıldırım’dan Hamit açıklaması

02 07 ali yıldırım 270x135  Ali Yıldırımdan Hamit açıklaması Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Yıldırım, transferde adı geçen Real Madridli futbolcu Hamit Altıntop’la ilgili olarak, “Fenerbahçe isterse Hamit’i alır.” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Yıldırım, transferde adı geçen Real Madridli futbolcu Hamit Altıntop’la ilgili olarak, “Fenerbahçe isterse Hamit’i alır.” dedi.

Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde basın mensuplarıyla sohbet eden asbaşkan Ali Yıldırım, bir soru üzerine başkan Aziz Yıldırım’ın sağlığının iyi olduğunu belirterek, “İstirahat ediyor. Tesislere gelecek. Futbol takımı gittikten sonra gelir diye düşünüyorum, bana geleceğini söyledi.” şeklinde konuştu.

Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım ve Egemen Korkmaz transferlerinin sorulması üzerine Ali Yıldırım, “Şans yardım ediyor. Geçen sene inanılmaz olaylar yaşadık. Ondan sonra yaşadığımız süreç entresan. Başkanın çıkması, UEFA’nın kararının açıklaması, yeni sezonun başlaması, yeni bir hayatın başlaması. Artık önümüzü görüyoruz. Ne olacağını biliyoruz, gelecek parayı bütçeyi biliyorum. Kiralık oyuncularla idare etmeye çalıştık geçen sene. Şimdi ise milli oyunculara yöneldik. Nokta transfer değil ihtiyaca yönelik transfer yapıyoruz. Stoper Egemen geldi, Ziegler gitti Hasan Ali geldi. Emre gitti Avrupa tecrübesi olan Mehmet Topal geldi. Ümit Milli futbolcu Salih’i aldık. İhtiyacımıza göre transfer yapıyoruz.” diye konuştu.

Kuyt’ın transferine değinen Yıldırım,”Biz istediğimiz kadar Kuyt da bizi istedi. Ben Kuyt ile görüşmemizde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı anlattım. 50 bin dedim bana 52 bin 500 dedi. Nereden biliyorsun dedim kendisine, takip ediyor oyuncuları takımı tanıyor. Para için paranın gücüyle gelmiyor isteyerek geliyor paranın gücüyle gelmiyor. Hamburg 5 milyon euro bonservis bedeli ayırmış, çocuk saygı ve sevgiye geliyor. İki gün önce antrenmanlara geç kalmayayım program verin çalışayım, istiyor yani aç. Biz isteyen oyuncuları aldık. Takım ruhuna uygun futbolcular aldık.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bugüne kadar 5 futbolcu transfer ettiklerini hatırlatarak, “5 transferi yaparken hiç Türk takımıyla karşı karşıya geldik mi? Fenerbahçe olarak ihtiyacım varsa alırım. İhtiyacıma göre alırım; inanıyorsam hoca inanıyorsa, bize faydalı olacağına kim olursa olsun biz alırız. İstiyorsak alırız. Fenerbahçe isterse Hamit’i alır.” diye konuştu.

Hamit ile ön görüşme olduğunu da dile getiren Yıldırım, “Tam olunca borsaya bildiriyoruz. Geçen sene olmasaydı Diarra’yı alacaktık. İstanbul’a geldi görüştük, yemek yedik. Oturup tanıştık. Kendi evimde ağırladım.” şeklinde konuştu.


Kategoriler
Popüler Konular