Alex de Souza,Türkiye’ye veda etti.

Alex de Souza,Türkiye’ye veda etti.

yngn 40WYG 260x130 Alex de Souza,Türkiyeye veda etti.

Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından biri olan Alex de Souza, bugün Türkiye’ye veda etti.

Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanına heykelini diktikleri Alex’i Türkiye’den uğurlayan Fenerbahçeli taraftarlar, Sabiha Gökçen Havaalanında kaptanlarına meşalelerle elveda dedi.
Alex De Souza, havalimanına giderken bir grup taraftarın da Alex’in bulunduğu araca eşlik ettiği görüldü. Bu arada De Souza ailesinin evlerinden ayrıldığı anda komşuları göz yaşları döktü.
Ailesi ile birlikte Brezilya’ya hareket eden Alex, özel bir minibüsle Sabiha Gökçen Havalimanı’na giriş yaptı. Brezilyalı futbolcuyu havalimanında bir grup taraftar tezahüratlarla karşılarken, polisin geniş güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

Öte yandan Alex’in yıllar tercümanlığını yapan Samet Güzel de aileye eşlik etti. Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Alex de Souza ve ailesine havalimanında hediyeler verdi. Alex daha sonra kısa bir veda açıklaması yaptı.

ALEX’TEN VEDA SÖZLERİ

Alex havaalanında yaptığı açıklamada; ”Yüksel Beyin sözlerine çok teşekkür etmek istiyorum öncelikle. Aslında çok söylenecek bir şey yok. 8 sene ve son iki hafta için teşekkür etmek istiyorum yürekten. Son yaptığım Twitter’dan yazdığım mesaj gibi bizler Brezilyalı doğduk ama %50 brezilyalı ve % 50 Türk gibi vefat edeceğim” şeklinde konuştu. Alkex’in son sözleri ise Türkçe oldu. Alex herkese teşekkür ediyorum diyerek türkçe veda etti.


Kategoriler
Popüler Konular