Agnieszka Bibrzycka: “Çok iyi işler çıkaracağız”

Agnieszka Bibrzycka: “Çok iyi işler çıkaracağız”

2012 10 30 dergi020 260x173 Agnieszka Bibrzycka: Çok iyi işler çıkaracağızAgnieszka Bibrzycka nam-ı diğer Biba… Fenerbahçemize sezon başında Polonya’nın Polkowice takımından transfer olan tecrübeli oyuncumuz Agnieszka Bibrzycka ile basketbola başlangıç öyküsünden tutun da, kazandığı unvanlar, lig şampiyonlukları ve Euroleague şampiyonluğu ile dolu muhteşem kariyerine; sporcu kimliğinin yanı sıra aynı titizlikle yürüttüğü anneliğine, günlük yaşamından, giyim kuşamına kadar konuşulacak o kadar çok şey vardı ki…Hepsini bu röportajda sizler için konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

Öncelikli hedefimiz ilk 8 içinde yer almak ve bunu da kesin olarak gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Tabii ki hedefimiz bundan daha iyisini yapmak. Lig uzun bir maraton. İyi de takımlar var. Ancak biz de iyi bir kadroya sahibiz. Kaliteli oyuncularımız var, gerek yabancılar gerekse de Türk oyuncular bir takım olmanın ne anlama geldiğini biliyor. Kadro derinliğine baktığımızda çok iyi işler yapılacağını düşünüyorum.

Genç oyuncularımıza her zaman söylediğim şey; beni müdafaa ederken hep sert ol. Ben, kariyerime çeşitli başarıları sığdırmış olabilirim ama hırsını göstermeleri gerektiğini söylüyorum. Basketbol doğası gereği saha içinde sert oynanan bir oyun. Sahada hiçbir oyuncu bir diğerine kariyerinden dolayı saygı duymuyor.

Polonya basketbolu ile karşılaştırıldığında Türk basketbolunun daha iyi seviyede olduğunu söyleyebilirim. Buradaki atmosfer harika. Ben bayan ya da erkek basketbol takımlarının kulüp ya da ülke bazında alacakları başarılarla çok daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum.

Bir yaşında bir kızım var. Basketbol antrenmanlarım ya da maçlarım bittiği zaman tek düşüncem bebeğim oluyor. Evden buraya geldiğim zamanda da sadece basketbolu düşünüyorum. Evde benim en büyük destekçim eşim.

 

Kaynak:Fenerbahçe dergisi


Kategoriler
Popüler Konular