5+3 operasyonu

5+3 operasyonu

Fenerbahçe, oyuncularını satmak için düğmeye bastı

Krasic, Stoch, Yobo ve Kadlec’in menajerleri kulübe çağrılarak, “Gelecek sezon 8 yabancı uygulaması var. Oyuncularınıza şimdiden kulüp bakın. Burada kalmaları imkansız” denildi.

Başkanvekili Abdullah Kığılı’nın, “Futbolcu almayacağız, tam tersine satacağız” sözlerinin içeriği de ortaya çıkmaya başladı. 17 kulübün ‘Yabancı konusu yeniden düzenlensin, 6+4’e geri dönelim’ teklifine şiddetle karşı çıkan Fener, gelecek sezon yapılacak uygulamaya göre şimdiden hazırlıklarını yapıyor. Kadrosunda 12 yabancı bulunan Kanarya, bu sayıyı 8’e indirecek.

GİTMELERİ İÇİN BİZ DE YARDIMCI OLURUZ 

Yönetim şu anda yurt dışında kiralık oynayan Krasic ve Stoch’un yanı sıra kadroya giremeyen Yobo ve Kadlec’in menajerlerini kulübe çağırıp bir görüşme yaptı. Görüşmede Türkiye’de gelecek sezon ‘Süper Lig Statüsü’ne göre 8 yabancı kuralının devreye gireceği hatırlatıldı. Dolayısıyla F.Bahçe’nin bu kurala göre kadrosunu dizayn etmek zorunda olduğunu hatırlatan yöneticiler, “Şimdiden oyuncularınıza kulüp aramaya başlayın. Çünkü yeni sezonda bu oyuncuları elimizden çıkartmak zorunda kalacağız. Değerlerini korumaları için ne kadar erken kulüp bulursanız o kadar iyi olur. Bu konuda sizlere elimizden gelen yardımı yaparız” dediler.

HOLMEN BANA İKİNCİ YARI LAZIM OLACAK

Teknik Direktör Ersun Yanal’ın da görüşleri doğrultusunda yapılan bu görüşmelerde Holmen’in de gönderilmesi gündeme geldi. Ancak Teknik Direktör Ersun Yanal, “Samuel Holmen’in kalmasında fayda var. Emre Belözoğlu sık sık sakatlandığı için bu bölgede iyi bir alternatif olması gerekiyor. O yüzden Holmen kalmalı. Bana ikinci yarı lazım olacak” dedi. Bunun üzerine, İsveçli oyuncunun gönderilme düşüncesi de askıya alındı.

YENİ DÜZENLEME ZOR

Kulüpler Birliği’nin geçtiğimiz ay yapılan toplantısına katılmayan F.Bahçe, 6+4’e geri dönülmesine karşı çıkmıştı. G.Saray’ın, ‘AB vatandaşlarına serbestlik’ başvurusu bulunuyor. Ancak bu konuda da bir belirsizlik var. Dava yeni sezona kadar sonuçlansa bile bunun TFF ve Tahkim Kurulu tarafından kabul edilmesi ve yargı sürecinin tamamlanarak yeni sezona yetişmesi zor görünüyor. F.Bahçe ise daha önce yapılan protokolden geri adım atmıyor.

 

Kaynak:Akşam


Kategoriler
Popüler Konular