4. yıldız 4 altın kural ile gelecek!

İsmail Kartal, şampiyonluk yolunda zaafa uğramamak için oyunculara dört anahtar kural koydu. Kartal, fiziksel performans ve dinlenme konusunda kısıtlama getirirken beslenme ve psikolojik konularda oyuncularına destek sağlıyor.

Spor Toto Süper Lig’de 20. hafta itibarıyla geçen sezonun 2 puan üzerinde bir performans ortaya koyan Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal, takımın form durumunu koruması için 4 konuda tebdir aldı.

Kartal, futbolcuların fiziksel durumunu koruma, iyi dinlenmelerini sağlama, doğru beslenme ve psikolojik sağlıkları için çeşitli kurallar koydu. Deneyimli hoca, oyunculardan koyduğu kurallara harfiyet uyulması için talimatlar verdi. İşte Kartal’ın 4. yıldızı getirmek için belirlediği 4 anahtar:

1-FİZİKSEL PERFORMANS KORUNACAK

Kartal, takımının şu anki fiziksel performansından memnun. Oyuncularının bu performansı koruması için sürekli testler yapıyor ve fiziki olarak düşüş gösteren oyuncularına özel çalışmalar yaptırıyor. Kartal, oyuncularına fiziksel seviyeyi sezon sonuna kadar korumalarını önemle vurguladı.

2-ANTRENMANDAN SONRA GİTMEK YASAKLANDI

Kartal, bazı oyuncuların duş dahi almadan tesislerden koşturarak ayrılmasından rahatsız olunca dinlenme şartı koydu. Bu durumun fiziksel performansı olumsuz etkilediği kaydeden Kartal, önemli mazereti olmayan futbolculara tesislerde 1.5 saat dinlenmeleri veya masaj şartı koydu.

3-BESLENME İÇİN MİLLİ DİYETİSYEN GETİRİLDİ

Kartal, milli takımla da çalışan bir diyetisyeni Samandıra’ya getirtti. Futbolculardan kan örnekleri alınıp buna göre eksik olan besinler tespit edildi ve gerekli olan beslenme programı uygulanmaya başlandı. Kartal, bu programla güçlü kalan futbolcularının performansının artacağını düşünüyor.

4-MUTSUZLARA PSİKOLOJİK DESTEK

Oynamadığı için, ailevi sıkıntılar nedeniyle veya iyi performans gösteremediği için mutsuz olan oyuncuları olabileceğini düşünen Kartal, psikolojik desteği de eksik etmiyor. Kartal, menajer Hasan Çetinkaya ile oyuncularla tek tek görüşerek psikolojilerinin iyi durumda olmasına çabalıyor.

 

Kaynak:Hürriyet


Kategoriler
Popüler Konular