3D gözlüklerini takıp izledik…

3D gözlüklerini takıp izledik…

meiro 210x150 3D gözlüklerini takıp izledik… Tahkim Kurulu, Meireles’in maçın hakemi Hali Özkahya’ya  tükürmediğine kanaat getirip, 11 maçlık cezayı dört maça düşürürken, yasak nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen bir Tahkim Kurulu Üyesi, karar ve yaşananları tek tek anlatı.

Tahkim Üyesi,  “Gözlükleri takıp, 3D teknolojisiyle görüntüleri izledik. Vicdanımız çok rahat;  tepkiler çok ağır ve ağrımıza gidiyor. Biz hukuk dışı bir karar vermedik” dedi.

Radyospor’dan Aydın Cingöz’e konuşan Tahkim Üyesi’nin anlattıkları şöyle:

3D TEKNOLOJİSİYLE İZLEDİK

“Yayıncı kuruluş Lig TV’den tüm görüntüleri istedik. 3D teknolojisiyle maçın kaydı da geldi ve gözlükleri takıp yaklaşık 6 saat boyunca görüntüleri tek tek inceledik. Ben de televizyonda ilk gördüğümde Meireles’in tükürdüğünü düşünmüştüm ama öyle olmadığını  gördük. Meireles, o pozisyonda sert ve şiddetli bir şekilde hakeme ilk kartın yanlış olduğunu ifade eden ‘first card’ ifadesini kullanıyor. Onu söylerken ağzından çıkan sıvı, hakemin yüzüne geliyor. Bilerek ve isteyerek tükürmediği çok açıktı.”
MEİRELES ÇOK KÜLTÜRLÜ

Tahkim Kurulu toplantısında Meireles’in savunmasını dinlerken açıkçası oyuncudan etkilendim. Bugüne kadar çok sayıda yerli ve yabancı futbolcunun savunmasının aldık ama bu kadar kendini bilen, kültürlü ve akıllı bir oyuncuya rastlamadım. Bize ‘Beni yapmadıklarımdan dolayı yargılamayın, yaptıklarımdan ötürü yargılayın. Ben tükürmedim. Bir canlıya tükürülmeyeceğini bilirim. Eğer tükürseydim, tükürdüm derdim’ dedi.

VİCDANIMIZ ÇOK RAHAT

Konuşma yasağımız var ve konuşamıyoruz. Şunun bilinmesini isterim vicdanımız çok rahat. Biz kuralları uyguladık. Hakkımızda yazılan ve söylenenler çok ağır ve bunları kaldırmak kolay değil. Yorum yapanların çoğu talimatları bilmiyorlar. Biz talimatlara ve hukuka uygun bir karar verdik.

EL HAREKETİ CEZASI DAHA AĞIR OLABİLİRDİ

Meireles’in hakeme yaptığı el hareketine PFDK 3 maç ceza verdi. Biz kendi kafamıza göre bu cezayı arttıramayız. Talimatlarda böyle bir madde yok.  Hakemin verilen 3 maç cezaya itirazı olsaydı o zaman artabilirdi ama hakemin direk böyle bir talebi olamaz. Sadece disiplin müfettişi aracılığıyla talebi olabilirdi. Bu talepte olmadığı için Meireles’in el hareketinin cezası 3 maçta kaldı.

 

Kaynak:Radyospor


Kategoriler
Popüler Konular