23. Cumhurbaşkanlığı Kupası Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın

Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadeleninde Galatasaray ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız,  sarı kırmızlı ekibi 52-48 yendi ve kupanın sahibi oldu. Bu sonuçla Takımımız peş peşe 4. toplamda da 11. sefer Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandı.

Fenerbahçemize şampiyonluk kupası ve madalyaları Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay verdi. Kaptan Birsel’in kupayı havaya kaldırması ile ekibimiz büyük sevinç yaşadı. Hemen peşinden kupayla beraber objektiflere poz veren teknik kurul ve oyuncularımız, 11. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

Kaptan Birsel hemen peşinden kupayı taraftarlarımıza götürdü. Takımımız kupa sevincini taraftarlarımızla beraber paylaştı. Yöneticilerimiz, teknik kurulumuz ve oyuncularımız taraftarlarımızla karşılıklı “Sarı lacivert şampiyon Fenerbahçe” tezahüratında bulundu.Kupayla taraftarlarımızı selamlayan oyuncularımız, hemen peşinden objektiflerimize poz verdiler.

Samsun Yeni Yaşar Doğu Spor Salonu’nda oynanan mücadelesi Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari ve Ozan Balaban ile daha önceki yöneticilerimizden Yasemin Merçil de  izledi.
Mücadele öncesinde bugün Ankara’da yaşanan patlama sonrasında yaşamını yitiren yurttaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Takımımız karşılaşmaya Birsel Vardarlı Demirmen, Alexandria Quigley, Anastasiya Verameyenka, Tuğçe Canıtez, Ewelina Kobryn beşiyle başladı.

İki takımda ilk hücumlarından boş dönmedi. Dubljevic’in sayısına Alexandria Quigley’nin üçlüğüyle cevap veren Fenerbahçemiz,Anastasiya Verameyenka’nın üçlüğüyle de skoru 6-2’ye getirdi. Karşılıklı basketlerle geçilen periyotta ilk 5 dakikalık bölüm 10-9 üstünlüğümüzle bitirdi. Periyotun İkinci bölümünde  Alexandria Quigley ile tesirli olan ekibimiz çeyreği 20-16 üstün bitirdi. Çeyreğin en skoreri 11 sayıyla Alexandria Quigley oldu.

İkinci periyoda tutuk başlayan Takımımız, 20-22 geriye düştü. Olcay’ın asistinde Anastasiya Verameyenka ile bu periyotta ilk sayısını bulan ekibimiz skoru 22-22’ye getirdi. (06:03) Birsel’in basketleriyle son 1 dakikaya 28-28 eşitlikle girildi. Jantel Lavender’in basketiyle 30-28 öne geçen Fenerbahçemiz, son hücumda rakibine sayı talihi vermedi ve soyunma odasına bu skorla gidildi.

Üçüncü periyodun ilk iki buçuk dakikasında iki takım da skor üretemedi. Bu dakikadan sonra Jantel Lavender ve Alexandria Quigley ile 4 sayı bulan Takımımız, skoru 34-28’e getirdi ve Ekrem Hoşnut mola aldı. (05:46) Anastasiya Verameyenka ve Ewelina Kobryn ile 3 sayı daha bulan ekibimiz skoru 37-28’e taşıdı ve rakibine bu periyotta 7.5 dakika sayı talihi vermedi. Takımımız çeyreği ise 39-33 önde geçti.

Dördüncü periyot Loyt ve Olcay Çakır’ın karşılıklı basketleri ile başladı. Jantel Lavender ile 4 sayı bulan Takımımız, rakip takımdan çaldığı toplarla potaya gitti ve skor 46-37’ye geldi. Rakip takımın basketlerine Jantel Lavender ile yanıt veren Ekibimiz skor üstünlüğünü sürdürdü. (50-46) Periyodun sonunu da iyi oynayan Takımımız mücadelesi 52-48 kazandı ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi oldu.

 


Kategoriler
Popüler Konular