10′A YAKIŞAN VEDA!

10′A YAKIŞAN VEDA!

101010s PK8MC 580x290 10A YAKIŞAN VEDA! Ve Alex, Türkiye’den ayrıldı! Binlerce Fenerbahçeli taraftar, efsane kaptanlarını havaalanını mahşer yerine çevirerek uğurlarken, duygusal anlar yaşandı.

Alex’i uğurlamaya taraftar haricinde sadece Divan Başkanı Günay, futbolculardan Semih ve istifa eden tercüman Samet Güzel gelirken, yönetim aleyhine tezahüratlar yapıldı.

Dün gece kaldıkları otelden öğleden sonra son kez Acarkent’teki evlerine geçen Alex ve ailesi burada yıllardır birlikte oldukları dostlarıyla vedalaştılar. Az sayıda taraftar ve komşularının da geldiği uğurlamada duygusal anlar yaşandı.

Alex de Souza ve ailesi daha sonra Sabiha Gökçen Havaalanı’nın yolunu tuttu.

Bu yolculukta bazı Fenerbahçeli taraftarlar da minibüse eşlik ederken; Alex ve beraberindekileri havaalanında bir basın ordusu karşıladı. Basın mensuplarının arasından güçlükle VIP Salonu’na geçebilen Alex ve ailesine havaalanına erken gelen taraftarlar da sevgi gösterisinde bulundu.

MAHŞER YERİ!
İlerleyen anlarda Sabiha Gökçen Havaalanı tam bir mahşer yerine döndü. Alex’i binlerce taraftar sevgi gösterileri eşliğinde, coşkuyla uğurladı. Meşaleler yakıp, havai fişekler atan sarı lacivertli taraftarlar, ”I love you Alex”, ”Bizi bırakma Alex” şeklindeki bağırarak eski kaptanlarına sevgilerini gösterdiler.

Fenerbahçeli taraftarlar, Alex’in gidişinden sorumlu tuttukları yönetime ve başkan Aziz Yıldırım’a ise tezahüratlarla tepkilerini dile getirdi.

Uzun süre ”Yönetim istifa” diye bağıran taraftarlar, ”Alex’i satanı biz de satarız” ve ”Aziz Yıldırım bir Alex değil” tezahüratlarında bulundu. Bu arada bir taraftarın Alex için, ”Burada kapıyı çalmadan girebileceğin milyonlarca evin var” yazılı pankartı büyük ilgi çekti.

ALEX VE AİLESİ EL SALLADI
Taraftarın yoğun desteğini karşılıksız bırakmayan Brezilyalı futbolcu, ailesiyle birlikte yolcu merdiveninin üzerine çıkarak taraftarlara el salladı. Oğlu Felipe’yi boynuna alarak taraftarlara kızları ve eşi Diana ile el sallayan Alex’e, Fenerbahçe’deki görevinden istifa eden tercüman Samet Güzel de eşlik etti.

YÜKSEL GÜNAY PLAKET VERDİ
Fenerbahçe Yönetim Kurulu’ndan herhangi bir isim Brezilyalı yıldız ve ailesini uğurlamaya gelmezken, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, havalimanında Brezilyalı oyuncuyla vedalaştı. Günay, ayrıca Alex’e kulübe hizmetlerinden dolayı bir plaket verirken Alex’in eşi Diana’ya ise çiçek takdim etti.

POLİSTEN UYARI

Taraftarların çok sayıda meşale yakarak, havai fişek atması nedeniyle havadaki görüş açısı azaldı ve bunun üzerine polis uyarıda bulundu. Polisin ”Burası havalimanı, attığınız havai fişekler uçakların güvenliğini tehlikeye sokuyor” uyarısından sonra sarı-lacivertli taraftarlar, desteklerine sadece tezahüratlarla devam etti.

Alex de Souza ve ailesi, tezahüratlar eşliğinde uçağa binerken Semih Şentürk ve Samet Güzel’in de aralarında olduğu yakınları apronda onları uğurladı. Alex’in uçağa binmesinin ardından taraftarlar da havalimanından ayrıldı.

 

Kaynak:Ntvspor


Kategoriler
Popüler Konular